בגרות בהגשמת חלומות

בדרך כלל לימודי תיכון ותשוקה אלו לא מילים שבאות ביחד, תיכון אורט גאולה החליט לחבר ביניהן על ידי פיתוח גישה חינוכית שמאפשרת לכל תלמיד להתמחות במה שהוא אוהב, צפו בסרטון מעורר ההשראה

סני כרמלי היה בעברו סמנכ"ל פיתוח בחברת הייטק, יפתח לקט, היה לאחר כמה שנים של שירות משמעותי בחיל האוויר. שניהם מובילים כיום את בית החינוך הקהילתי, תיכון אורט גאולה, אשר נמצא בשכונת הכרם, דרום תל אביב. סני כמנהל ויפתח כמחנך.

לב"ה (למידה באמצעות התמחות), הגישה החינוכית של תיכון "אורט גאולה", יוצאת דופן ופורצת דרך מכל בחינה שהיא. התפיסה מאחוריה אומרת שבמקום שיכפו על התלמידים מערכת לימודים אחידה, יש לאפשר לכל תלמיד, בנוסף לשיעורים הקבועים, לבחור תחום התמחות לא שגרתי אליו ליבו נוטה, מתוך מטרה לבנות מחדש את האמון בית התלמיד לבית המסגרת הלימודית, לאפשר לו לרכוש מיומנויות, להשיג הישגים ולחזק את ביטחונו העצמי.

תאטרון, גלישת גלים, רכיבה וטיפול בסוסים, גינון, ובישול אלו רק חלק מן התחומים אשר נבחרו במהלך השנים על ידי תלמידי בית הספר, כאשר המשתתפים בתכנית מקבלים חונך אישי שמלווה אותם בתהליך שכולל חיפוש תחום התמחות, העמקת הידע באותו תחום והפקת פרויקט אישי.

הקשיבו לסני כרמלי ויפתח לקט מספרים על הרעיון מאחורי התוכנית, ועל ההשפעות העצומות שיש לה על תלמידי בית הספר. השראה מובטחת.

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *