הפעימה הראשונה

הפעימה הראשונה

היום, י״ח תשרי, אנחנו משיקים מדור חדש ב״ליבא״: ״פעימות״. ידיעות קצרות וקצרצרות הקשורות לעולם שסובב את ״ליבא״, לצד המאמרים וקטעי הווידיאו והמוזיקה שהם עדיין לב ליבו של ״ליבא״. כאן תוכלו להתעדכן באירועים קרובים הקשורים ל״ליבא״ ולשותפינו. הופעות, קבוצות לימוד שעומדות להיפתח, מעגלי שיח ושאר פעילויות, ברשת ובמציאות, שצוות ״ליבא״ יוזם. בקרוב, למשל, תמצאו את ״ליבא״ באינדינגב. פרטים על כך כאן בעוד כמה ימים. כאן תמצאו מדי פעם גם הפניות לתכנים שאנחנו אוהבים וממליצים עליהם, מחוץ לאתר ״ליבא״. אז סמנו לכם את הלינק לדף של ״פעימות״ ועשו לייק לדף הפייסבוק של ״ליבא״, כך תוכלו להישאר מעודכנים בכל התכנים והאירועים שאנחנו יוזמים.

היום, י״ח תשרי, הוא גם יום ההילולה של רבי נחמן מברסלב. בשיחה קצרה ומאירת עיניים שצילמנו לפני מספר חודשים דיבר פרופ׳ צבי מרק על ההשפעה העצומה של רבי נחמן מברסלב על התרבות היהודית והישראלית. נדמה שהשפעה זו רק הולכת וגוברת בשנים האחרונות – מוזיקה, ספרות, קולנוע, תיאטרון – השפעות שמתחילות בסיפורי המעשיות של רבי נחמן, שנחשבים על ידי חוקרים ואקדמאיים לחלוצי הספרות העברית.

ועוד לכבוד יום ההילולה של רבי נחמן: האזינו להתוועדות שהוקלטה לפני כמה שנים ברדיו קול חי, עם שולי רנד, ידידיה מאיר, יוסף קורדונר (מי שהלחין את הלהיט ״שיר למעלות״) יושבים עם הרב עופר גיסין, מיוזמי ״ליבא״ ועורכיו, לשיחות, שירים וסיפורים על רבי נחמן.

האזינו כאן.

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *