יוסי בבליקי הוציא אלבום הופעה חיה שהוקלט בבית ליבא

יוסי בבליקי הוציא אלבום הופעה חיה שהוקלט בבית ליבא

לפני כשנה וחצי, ב-29.4.2014, הופיע יוסי בבליקי יחד עם אלי שאולי, שותפו הגיטריסט עוד מימי פונץ׳, בלופט האווירתי של בית ליבא בנווה צדק. הופעה שקטעים ממנה צולמו בווידיאו ושיתפנו אתכם בה כאן ב״ליבא״ בשנה שעברה. עכשיו כל ההופעה המלאה עברה מיקס מדוקדק ויצאה כאלבום דיגיטלי הניתן להאזנה או להורדה כאן. מאז היום הראשון של ״ליבא״ באוויר, ומאז אירוע ההשקה של ״ליבא״ באוזן בר במאי 2015, בבליקי הוא שותף שלנו במילים ובמוזיקה. את מדורו שובה הלב ומלא התבונה אתם קוראים כאן בכל יום שני, ולא מעט מכם נפגשו איתו באחד מעשרות האירועים שערך בבית ליבא. ועכשיו שיתוף הפעולה הזה גם מתועד באופן מוזיקלי רשמי. כך כתב בבליקי על ההופעה הזאת בדף הפייסבוק שלו:

״הרעיון של הסט הראשון שערכנו ב 19.4.2016 היה "לנצל" את ההזדמנות שיש פסנתר אקוסטי במקום ולהיפגש אלי שאולי ואני, דרך כלי הנגינה הבסיסיים והראשוניים שלנו: גיטרה חשמלית ופסנתר.

כלומר יש כאן שירים, חדשים וישנים, שמנים ורזים, שחורים ולבנים בלה בלה בלה, אבל זה קודם כל, כפי שתשמעו, דואט של נגנים. של נגינה. אני חייב לומר שהרבה שנים אני רעב למפגש מוסיקלי כזה, שאלי ואני , בכל הגלגולים שלנו בלהקת פונץ' ומחוצה לה, בקושי פרגנו לעצמנו. גיטרה חשמלית ופסנתר. כמו בתיכון כשהתחלנו. כשהייתי הפסנתרן הקלאסי של החברה.

כך שכשנפתחה הזדמנות כזו בבית ליבא, התנפלתי עליה והתנפלתי על הפסנתר, ככה אלי אומר, ואני מקווה שלא התנפלתי מדי. חמש השירים שבחרתי כאן מתוך החלק הראשון ה"פסנתרי" הם דוגמית די הוגנת לסאונד המאוד מסוים של הפסנתר-גיטרה-רוק-קלאסי-לטיני- ערבי שאלי ואני נפגשים בו בארבעת העשורים האחרונים.

החלק השני פשוט יותר, שתי גיטרות ושני מיקרופונים, והוא יותר בסגנון סידרת ההופעות האקוסטיות שאלי שאולי, בועז כהן ואני ערכנו לפני עשור בתאטרון תמונע. כולל ביצוע די חורש ותיאטרלי ל"אוויר המינרלי" שיצא בשנה שעברה, ועוד אחד מאוד אקספרסיבי ל"השלום יגיע" של פונץ'. ו"דם" ו"נדמה שישוב" ואפילו "עדינה".

אז הנה הוא: בבליקי לייב בליבא, עכשיו האלבום:

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *