ריפוי של אהבה

רות אטון הייתה בת 11 כשנפטרה ממחלת ה-CF. אימה, רחל, שטיפלה בה מלידתה בדרכים יצירתיות, לקחה את כל הנסיון שלה כדי להקים ארגון שמתייחס לחולים בצורה אחרת

הופעות מוזיקאלית בבית חולים, תצוגת אופנה של קשישות המדגמנות שמלות אותן תפרו להן סטודנטיות לעיצוב אופנה, סדנאות יצירה במחלקות האונקולוגית עם סטודנטים מבצלאל… נשמע מופרך? אלו הן רק חלק מהיוזמות שהורמו במרכזים הרפואיים השונים על ידי ארגון "חברות – רוח יוצרת בריאות", ארגון שמאמין בשפת הנפש, היצירה והקשר האנושי כמשאב לריפוי והחלמה, אותו הקימה רחל אטון כעשור לאחת פטירתה של ביתה ממחלת ה-CF.

"המוות הוא סוג של היעדר פנים, והפחד מהמוות יוצר את המסכות האלו שכולם מסתובבים איתם במרכז הרפואי. אנחנו מטפלים מצוין בכל מה שקשור במערכות פיזיות, אבל אין תמיד התייחסות לכך שיש כאן אדם, ויש לו נשמה, וגם למטפל שלו, ולהורים, ולאחים". מסבירה רחל אטון, מקימת הארגון, בראיון מיוחד לאתר ליבא, "זה כמו תמונה של עכברים מתרוצצים במלכודת. מפחדים מאד למות, ולכן – נמנעים ליצור קשר. ברגע שאנחנו מחליטים להיפגש, להיות בחיבור עם עצמנו, עם האחר ועם הפחדים שבנו, נוצר שקט. נוצרת תחושה של קבלה. זה מה שקורה כשאנחנו פוגשים את האנושיות שלנו, ואת היכולת להשראה ואת הכוחות שבנו שלא ידענו על קיומם, כי עד עכשיו התייחסו אלינו רק דרך הסימפטום, רק דרך המחלה".

צפו בסרטון המתעד פעילות מעוררת השראה של מתנדבים שלא מפחדים מהפחד, ומכניסים שמחה ויצירה ואהבה למקומות המתאגרים ביותר.

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *