הנוסחה לאפשר

מה קורה כשמהנדס חשמל מנסה להבין מערכות יחסים דרך העיניים שלו? כשמתח, זרם והתנגדות עוברים מתאוריה לעולם המעשה, והופכים את הפערים ביניכם לטריגר מבריק לצמיחה משותפת

במסגרת ההרצאה "אינטימיות בעולם לא אינטימי" שהעבירו יסכה ויונתן שומר ב"בית ליבא", הם הציגו מספר רעיונות ודרכי הסתכלות שונים על זוגיות, את אחד מהרעיונות אנחנו רוצים להביא בפניכם:

יש משוואה מוכרת בעולם הנדסת החשמל, שאומרת: זרם= מתח\התנגדות

במילים פשוטות נציג זאת כך: איך נוצר זרם? אם יש מתח, הוא מייצר את הזרם. הזרם גבוה יותר ככל שיש פחות התנגדות. מתח הוא הפער האנרגטי בין שני חלקיקים. למשל, בסוללה של 1.5V, הפער האנרגטי בין שני הצדדים של הסוללה הוא 1.5V. ככל שהמתח גדול יותר, הזרם גדול יותר וכן הפוטנציאל האנרגטי. זאת בתנאי שאין התנגדות. אם יש התנגדות, אין זרימה.

ככל שהשוני בין בני הזוג גדול יותר, כך פוטנציאל האנרגיה, והקסם והחשמל הבינאישי – גבוה יותר, בתנאי שאין התנגדות. לכן, אין מה לקנא בזוגות שנראים אותו דבר, חושבים אותו דבר, והפערים ביניהם כמעט ולא קיימים. סביר להניח שהחיים שלהם משעממים, והמתח ביניהם מאד נמוך.  פער יוצר שוני יכול להעצים ולהפרות את הקשר, להוסיף רבדים ועניין, כל עוד שומרים עליו שיהיה בזרימה ולא יגרום להתנגשויות.

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *