מבוא למדיטציה יהודית

"יש אור אינסוף בתוך כל אחד מאיתנו, חלק קטן של אלוקים שמחכה שנעז להיכנס פנימה לתוך עצמנו, ונמצא אותו", יענקלה שמש, מורה רוחני, פיתח שיטה של מדיטציה לאור המקורות היהודיים, שמלמדת אנשים להעז לצלול את תוך נשמתם. חלק א
מבוא למדיטציה יהודית

יענקל׳ה שמש הוא בעל תשובה ותלמיד של ר' שלמה קרליבך. את סיפורו המלא, כהיפי צעיר שחיפש דרך משלו בפסטיבל וודסטוק, הבאנו באחד הפוסטים הקודמים. דרך הראיון שערכנו איתו, התוודענו ליהודי עמוק ומיוחד, והיה לנו ברור שאנחנו רוצים אותו איתנו. מזה מספר חודשים שהוא מעביר סדנאות במדיטציה יהודית, אצלנו בבית ליבא. יענקל׳ה, שלמד בעברו, ואצל טובי המורים, מדיטציה קלאסית, פיתח לאחר התהליך הרוחני שעבר מדיטציה שמשתמשת בטכניקות מן המזרח, אך שואבת את עקרונותיה ורעיונותיה מתוך עולם התוכן היהודי, החסידות והקבלה.

"למה צריך מדיטציה בדור הזה? כי הכל בדור הזה מאד חיצוני, פונה החוצה, ואילו מדיטציה פונה פנימה. מדיטציה היא מצב קיומי בו אתה בא במגע עם האני הפנימי. בודק מה קורה בתוך תוכך", מסביר יענקל׳ה. "אנחנו מפחדים לראות מה קורה בתוכנו, אז אנחנו מעסיקים את עצמנו עם גירויים חיצוניים, ויש הרבה מהם, כדי לשכוח כמה כאב יש שם, כמה בלבול. השקט, שעלול ליצור בטעות התבוננות פנימית, מרתיע אותנו".

"המוח שלנו כל הזמן חושב מחשבות", הוא טוען, "אנחנו נוטים לטעות ולחשוב שהמחשבות הם אנחנו. אבל המחשבות הן לא אנחנו. את מי שאנחנו באמת ניתן למצוא רק דרך העמקה".

אודות מדיטציה יהודית

"הטכניקה שאנו משתמשים בה במדיטציה יהודית הועברה אלינו מדוד המלך, שכתב בספר תהילים 'שוויתי ה' לנגדי תמיד'. אני מציב תמיד את שם השם למול עיני, כתוב בתהילים 'אשא עיני אל ההרים, מאין יבוא עזרי'. אין הוא האינסוף. בכל אחד מאיתנו יש חלק אלוה ממעל, במדיטציה אתה נכנס פנימה, אל תוכך, וזה המקום בו אלוקים נמצא, שם עליך לחפש אותו, את אור האינסוף. זו מטרת המדיטציה, לחפש את החלק הקטן של אלוקים שטמון בך"

הקשיבו ליענקל׳ה שמש מסביר את אחת הדרכים הכי יפות, ופשוטות, לחיים של חיפוש פנימי ומודעות עצמית לאור היהדות.

לרישום לסדנאות של יענקל'ה שמש פנו לבית ליבא:
leeba.tlv@gmail.com
077-5494188

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *