מאיר בעל הנס

אמש נפטר מאיר בנאי, אחד המוזיקאים האהובים עלינו, ויוצר שתרגם למוזיקה מרגשת את סיפור חייו האישי והרוחני. של״ג בן שטרית, שהיתה המנהלת האישית שלו במשך שנים ולמדה ממנו על רבי נחמן מברסלב, נפרדת ממי שהיה לה חבר ומורה דרך
מאיר בעל הנס

אמש (חמישי) נפטר מאיר בנאי ז״ל והוא בן 55. של״ג בן שטרית, שהיתה במשך שנים המנהלת האישית שלו, נפרדת ממנו, מאדם שלא רק היה זמר ומוזיקאי מופלא, אלא גם מורה דרך מעורר השראה

כבר כמה ימים שאני מסתובבת בעיר הישנה בידיעה שתיכף תגיע הידיעה. חודשים אני מתפללת יום יום לרפואתך והנה היום הגעת אל הנחלה, אל האגם הרוגע שלך.

כמו אגם רוגע. זו היתה שאיפתו הגדולה. מאיר היה אדם מופנם ושקט, צנוע, רגיש ומוכשר עם קול מלאכים. קול שגם שערי שמים נפתחים אליו בחסד וברחמים. מאיר היה מורי ורבי. הוא היה זה שהכיר לי את משנתו של רבי נחמן. מאיר הביא לחיי את התכלית והעיקר.

לא בשבת

הכרנו כשעבדתי בהמון ווליום והוא היה מיוצג במשרד. יעל מרגלית אמרה לי שמאיר בנאי מחפש ניהול אישי והיא ידעה שמבחינתי הוא הזמר הכי גדול שיש כאן. היא הפגישה ביננו במופע בלבונטין 7, מופע נסיוני שלימים הפך לסיבוב ההופעות ״כמו אגם רוגע״. למחרת הוא התקשר ושוחחנו ארוכות ואז הוא אמר: ״יש לי רק בקשה אחת – שלא תעבדי על שום עניין שקשור אלי בשבת״. ואמרתי לו: ״מאיר, בשביל אף אחד לא אעבוד בשבת, אני שומרת שבת״. הוא התרגש כל כך ולשנינו היה ברור שמשהו מיוחד מתחיל ברגע זה ממש. החלטנו שבמקום ניהול אישי נקרא לתפקיד ״ייצוג אישי״, כי יש רק אחד שמנהל כאן את העניינים וזה לא אנחנו.

דף מתוך ״ליקוטי תפילות״, העותק האישי של מאיר בנאי, עם סימוניו על הדף

דף מתוך ״ליקוטי תפילות״, העותק האישי של מאיר בנאי, עם סימוניו על הדף. צילום: של״ג בן שטרית

ליקוטי תפילות

בהופעה הראשונה הוא ביקש ממני לערוך את רשימת השירים של המופע. התרגשתי מאוד מהמעמד, ומאותו הערב ערכתי את כל רשימות השירים במופעים שלימים קובצו לאלבום ״כמו אגם רוגע״, אלבום ההופעה שתיעד את המסע שלנו יחד. המסע שלנו היה מיוחד. בנסיעותינו הרבות בדרכים הוא היה מלמד אותי תורות של רבי נחמן, בעיקר ליקוטי תפילות וליקוטי מוהר״ן. למאיר היתה יראת שמים גדולה והוא אהב את המצוות, ממש אהב אותן והוא הדביק אותי באהבת המצוות ולימדני ללקט אותן לחיי.

התבודדות

לפני כל הופעה היה למאיר מנהג שהכרתי לראשונה דרכו, התבודדות. שעה לפני כל הופעה הוא היה מפקיד בידי את הטלפון הסלולרי, הארנק והשעון – את כל הגשמיות – ויוצא להתבודדות. זה היה הרגע שלו מעל לזמן ותמיד הוא היה חוזר בזמן, טעון ברוחניות מעוררת השראה ואת כל מטען האהבה הוא היה מרעיף על הקהל. במופע הוא לא היה מדבר הרבה, הוא היה ביישן גדול, אך הקול שלו חיפה על זה. הקול שלו היה מרפא ומאחד את הקהל למקהלות עם. שירת הקהל היתה משהו ידוע בהופעותיו, כמו תפילה המונית השרה באהבה את שיריו.

כתבה של סיון רהב-מאיר על מאיר בנאי מ-2008

עכשיו שאתה מלאך

מאיר אהוב, אהוב כל כך

עכשיו שאתה מלאך

תוכל לראות ממעל כמה אהבה יש לך כאן

רוצה לומר לך אל תלך מכאן

אך מבינה את משכנך החדש

ומתפללת שכל זכויותייך יעמדו לצידך

ותשכון נשמתך לצד הצדיקים והחסידים

שיריך יהיו עדיך

והאל המקבל התפילות

יזכור קולך בכל קהילות

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

 1. שלג יקרה,תודה על הדברים שכתבת,גליו ימשיכו ללטף את תרבות חיינו עוד ימים ארוכים.

  עדי
 2. שלג תודה שזיכית אותנו לראות עוד קצת מהאיש המופלא והאהוב הזה. מנוחתו עדן!

  אתי
 3. עוד מישהו שזכה לשתות ממימיו הזכים של ר' נחמן ולמצוא משמעות בחייו בעולם הזה.
  תודה ששיתפת אותנו, עוד קצת ללמוד עליו וממנו.
  לימור

  לימור פישמן
פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *