מעגלים מסתובבים אחורה

״ליבא״ מציג: הארכיון הגנוז של מאיר אריאל, סרטון רביעי. בווידיאו שצולם בתקופה זו לפני 21 שנה מדבר מאיר אריאל על י״ז בתמוז וימי בין המיצרים, עם כמה עצות טובות

אנחנו ממשיכים עם הצילומים שנערכו בזמן הנסיעה של מאיר אריאל לפסטיבל ערד 1996. מדבריו הקודמים הבנו שהנסיעה מתרחשת בימי הקיץ והחופש הגדול. ועכשיו אנחנו מקבלים פרט מידע נוסף: התאריך הוא י״ז בתמוז. כלומר, ממש בתקופה זו לפני 21 שנה. מאיר אריאל מספר על כך שבבוקר, אחרי שהוא שתה את הקפה, הוא נזכר שהיום הוא צום י״ז בצמוז, והוא התלבט האם לקיים את הצום או לא. הוא בחר לצום. מה שאומר שכל השיחה הזאת, וכל הנסיעה הזאת, מתקיימת כשהוא בצום. אריאל מסביר למראיינת, שוש בוזגלו, על מה הצום, ולמה צמים.

שלושת השבועות שבין י״ז תמוז וט׳ באב הם ימי בין המיצרים, ואריאל מסביר: ״אלה שלושה שבועות שבהם איזשהם מעגלים מסתובבים אחורה. בשמיים. זו תקופה שלילית״, הוא אומר בנסיעה לפסטיבל ערד, שנה אחרי האסון שאירע בו. ״זו תקופה שמועדת לפורענות״. הצום, מסביר אריאל, נועד לזכור את העבר אבל גם עוסק בעתיד. את העבר, כדי לזכור את, ולהתאבל על, הקלקול שהביא לחורבן. את העתיד, כי לעתיד לבוא יהפכו ימי הצום לימי שמחה.

אנחנו מעלים את הווידיאו הזה במוצאי שבת פרשת בלק, בה מופיע צירוף המילים ״וגלוי עיניים״, שהפך לשם אלבומו של אריאל מ-1984.

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

 1. תודה על העלאות האלה. בבקשה שתגידו שיש לכם עוד 1000 או יותר קטעים גנוזים
  בברכת פליז
  חמי

  חמי
 2. איש רוח ומורה דרך אחד מגדולי הדור אם לא הדורות

  מיכל
 3. גם אם אני לא תמיד מסכים, תמיד מרתק ולא שגרתי בדרך שהוא מתבונן

  נדב
 4. אין נביא בעירו
  איזה דמות,משורר,מלחין ,פילוסוף
  נלקח בדמי ימיו
  כנראה שלא היינו ראויים לו

  אריה
 5. מעניין

  Zipi
 6. .

  .
פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *