מאחורי הקלעים של ״עת לזרוע״, אלבום הבכורה של רן ראשון

רן ראשון הקליט אלבום בכורה והביא את אביתר בנאי להתארח. הבמאי יעקב ינאי לין עקב אחרי ההקלטות בסרט תיעודי קצר ונפלא שיגרום לכם לזמזם
רן ראשון, אביתר בנאי, יהוא ירון

את שמו של רן ראשון שמענו לראשונה בפסטיבל אינדינגב 2014 ובזכות המפיק שלו, מתן נויפלד, חבר של ״ליבא״ שאמר לנו לשים עליו עין. ואכן, שמנו. רן ראשון היה אחד האמנים הראשונים שצילמנו ב״ליבא״ וחיכינו בקוצר רוח לצאת אלבום הבכורה שלו. היום זה סוף סוף קורה.

בחודשים האחרונים ליוה הבמאי יעקב ינאי לין (״מול התוהו שבה״) עם מצלמתו, לבקשת ״ליבא״, את תהליך ההקלטות של ״עת לזרוע״, האלבום הראשון של רן ראשון. במבט קרוב ומדוקדק עקב לין בעין חדה ורגישה אחרי בניית השירים, שכבה על גבי שכבה, בעזרת המפיק המוזיקלי, יהוא ירון (שגם מנגן בס באלבום). רבים אומרים לרן שמשהו בקול שלו, ובחשיפה האישית, מזכיר את הגוון של אביתר בנאי, ואולי כדי להוריד את הנושא הזה אחת ולתמיד מעל הפרק הוא הזמין את בנאי להתארח בשירה וקולות רקע בסינגל הראשון שלו, שגם הוא נקרא ״עת לזרוע״. בנאי, מצידו, הזמין אותו להתארח עם השיר בהופעה שלו. ואת כל זה לין קלט בסרט תיעודי קצר סוחף וקצבי שייגרום לכם להתאהב במוזיקה של רן ושותפיו ליצירה בתוך דקות בודדות, ולהרגיש שאתם חלק מתהליך היצירה.

ואגב כך, תחשפו לשניים מהשירים באלבום החדש, ״עת לזרוע״ ו״מחורבותיך״. ואנחנו מוכנים להתערב אתכם שבעוד תשע דקות לא תפסיקו לזמזם אותם. צפו בסרט המלא בראש הדף.

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *