מזל טוב, אנחנו חוגגים שנה

מזל טוב, אנחנו חוגגים שנה

אנחנו לא יודעים מה אנחנו מרגישים יותר, האם "וואו, כמה מהר חלפה לה שנה" או "נראה שהיינו פה מאז ומתמיד". מה שבטוח, זו הייתה שנה מרתקת בה התחלנו מסע. מסע רצוף בטקסטים טובים ומוזיקה מעולה של אנשים שנמצאים במסע אישי להגדרה של זהות עצמית, זהות יהודית, זהות ישראלית, זהות חברתית. מסע שמנסה לשים את הלב במרכז, את המצפון, את התודעה. מסע שיש בו הבעת דעות, אך יש בו גם הרבה הקשבה, מסע שבסופו חזון אתר התוכן שלנו קרם עור וגידים והפך להיות גם בית תרבות שוקק חיים בלב נווה צדק, מקום מפגש למוזיקה ורעיונות.

באתר ליבא תוכלו למצוא את פרויד ואת הרמב"ם, את דפני ליף ובעל התניא, את אדם ברוך והאדמור מפיאסצנה, ועוד כותבים ויוצרים רבים. ויותר מהכל, באתר ליבא תוכלו למצוא בית.

אז מה היה לנו פה?

חשפנו את הארכיון הגנוז של מאיר אריאל ז"ל ושלפנו ממנו רצועות נדירות של הגיגים אריאלים שאיש לא ידע על קיומם (עליהן כתבת חדשות ערוץ 2, דוריה למפל, אמרה "זכיתם בפיס").

ליקטנו את הטובים שבהוגים, אנשים שמשלבים בתוכם עבר, הווה ועתיד גם יחד, אנשים שיש בהם תובנות מקוריות ועומק מחשבה, אנשים כמו אהוד בנאי, פרופ' דן אריאלי, יוסי בבליקי, חביבה פדיה, יונתן ברג, חיים סבתו, פרופ׳ צבי מרק, ד"ר יחיאל הררי, שרון רוטרואחרים, לחלקם נתנו דף ועט (או מקלדת, אל תהיו קטנוניים), מול חלקם העמדנו מצלמה, וביקשנו מהם לשתף אותנו בציפורי המחשבה שעפות להם בראש.

צילמנו והעלינו מדי שבוע את שיעור פרשת השבוע הפופולרי של סיון רהב מאיר, שיעור שמזמן הפך לפולחן ירושלמי (ולאחרונה גם תל אביבי) שמצליח לחדש גם לאנשים שחשבו שהם יודעים הכל על פרשת השבוע.

צילמנו שיחות עם המורים האהובים עלינו – צבי שפיגל, דב זינגר, עופר גיסין, מיכי יוספיואוהד תירוש, מרצים שדוברים יהדות עכשווית, יהדות בגובה העיניים, כי בעינינו הידע הקדום שבארון הספרים היהודי מעולם לא היה רלוונטי יותר.

התחלנו במופע ט"ו בשבט עם יונתן רזאל, ואחריו הפקנו מוזיקה יהודית אמיתית שנוגעת במקומות העמוקים ביותר של הנפש. העלינו לאוויר יצירות מוזיקליות כמו ניגון הצמח צדק בביצוע דניאל זמיר, להיטים מזן אחר כמו JUMP של זושא, ואת המוזיקה הרוחנית של דניאל כהן. העלינו לרשת את ההופעה המיוחדת לזכר חברנו האהוב, הזמר והיוצר אברהם אבוטבול ז"ל, ומדי שבוע אנחנו מקיימים בבית ליבא הופעות אינטימיות ומקדמים שיתופי פעולה מוזיקליים מפתיעים, המשלבים בתוכם מזרח ומערב.

ירדנו דרומה והקמנו במה ליבאית מיוחדת בפסטיבל אינדינגב (אותה ניהלו ביד רמה נעה ואליעזר בוצר, אנשי "בית ליבא"), ערכנו שם ארוחת שבת המונית, שיחות אל תוך הלילה, הופעות של אביב גדג' ומארק אליהו ובעיקר היינו יחד.

תודה שהייתם שותפים למסע שלנו. הרוח הגבית שקיבלנו מכם, הסקרנות וההתלהבות, נותנים לנו כל יום מחדש את הכח להמשיך לחפש, ליצור ולהפיק תכנים ייחודיים לליבא. איזה כיף שאתם כאן.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לרשימת התפוצה של האתר כאן.

אם אתם רוצים לקבל דיווחים על הארועים בבית ליבא תוכלו להרשם כאן.

ניתן להצטרף לקבוצת הוואטסאפ שלנו בשליחת שמכם למספר 058-7075455

- אולי תמצאו עניין גם בכתבות האלה -

פרסם תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *